طرز تهیه قرابیه مارمالادی دستور مخصوص

طرز تهیه قرابیه مارمالادی

اگر اولین بار است نام “شیرینی قرابیه مارمالادی” را می‌ شنوید؛ باید بدانید بارها آن را دیده و به استفاده رسانده‌ اید. چرا که تهیه آن به عنوان نوعی شیرینی بین المللی در تمام استانهای ایران بسیار رایج و این محصول مختص دلچسب پذیرایی بوده و ما ایرانی‌ ها در جشن‌ ها و اعیاد بیشتر به استقبال آن می‌ رویم. معمولا قرابیه مارمالادی نوعی شیرینی دوقلو و گرد می‌ باشد که با استفاده از مارمالاد به هم چسبیده‌ اند.

قرابیه مارمالادی را بهتر بشناسیم!

قرابیه مارمالادی گرچه در ردیف شیرینی جات بین المللی می‌ باشد؛ اما خواستگاه اصلی آن ترکیه بوده و گاهی به عنوان نوعی شیرینی ترکی نیز شناخته می‌ شود. مهمترین خصوصیت این شیرینی استفاده از مارمالاد در ترکیبات آن است. شما نیز طبق ذائقه غذایی خود می‌ توانید از انواع گوناگون مارمالاد در این شیرینی استفاده کنید. ضمن آنکه طرز تهیه قرابیه مارمالادی راحت است، این محصول به صورت فوری و کمتر از یک ساعت قابل تهیه می‌ باشد.

 

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه قرابیه مارمالادی

  1. کره: ۲۵۰ گرم
  2. تخم مرغ: ۱ عدد
  3. پودر شکر: ۱ پیمانه
  4. روغن مایع: ¼ پیمانه
  5. نشاسته ذرت: ۲ قاشق غذا خوری
  6. بکینگ پودر: ۱ بسته معادل ۱۰ گرم
  7. وانیل: ۱ بسته معادل ۵ گرم
  8. سرکه: ۱ قاشق غذا خوری
  9. آرد: ۵ پیمانه

 

طرز تهیه قرابیه مارمالادی

پیش از هر چیز و حدود نیم ساعت قبل از پخت قرابیه مارمالادی بهتر است مواد را از یخچال خارج کرده و در دمای محیط قرار دهید. با این کار، مواد بهتر ترکیب می‌ شوند. در نتیجه، کیفیت نهایی خمیر شیرینی بالاتر خواهد بود.

در اولین مرحله از تهیه قرابیه مارمالادی کره را در ظرفی مناسب ذوب کرده، سپس تخم مرغ و شکر را به آن اضافه کنید. با استفاده از همزن برقی مواد را حسابی هم بزنید تا محصولی یکدست حاصل شود. در نوبت بعد، روغن مایع را اضافه کرده و مجدد مواد را هم بزنید. به همین روال ابتدا نشاسته ذرت و سپس بکینگ پودر، وانیل و نهایتاً سرکه را به نوبت اضافه کرده و هم زدن را فراموش نکنید.

در مرحله دوم باید آرد را اضافه کنید. تکنیک اضافه کردن آرد به این صورت است که ابتدا آن را دو یا سه مرتبه الک می‌ کنیم. به این ترتیب، بافت آن سبک و یکدست می‌ شود و با این کار از گلوله شدن آرد بعد از ترکیب شدن با مواد جلوگیری می شود. آنگاه، آرد را کم کم و طی چند مرحله به مخلوط اضافه کرده و بعد از هر بار اضافه کردن مواد را هم می‌ زنیم و ورز می دهیم. ورز دادن خمیر باید کافی و با مهارت بالا صورت پذیرد.

در این مرحله ابتدا فر را روشن کرده و در دمای ۱۸۰ درجه تنظیم کنید. سپس خمیر را با ماسوره کاترپیلار در داخل قیف مخصوص شیرینی پزی ریخته و در شکل‌ های دلخواه روی سینی فر که از قبل چرب کرده‌ اید، حالت داده و طراحی کنید. در این مرحله می‌ توانید از مغز فندق و پسته برای تزیین شیرینی‌ ها استفاده نمایید. وقتی تمام خمیر را به این ترتیب حالت دادید، سینی را به مدت ۱۵ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا شیرینی‌ ها پخته شده و رنگ طلایی به خود بگیرند.

طرز تهیه قرابیه مارمالادی

طرز تهیه قرابیه مارمالادی با دستور مخصوص و ویژه با طعم زردآلو یا هلو بسیار ساده و خوشمزه از صفر تا صد توسط لوازم قنادی خوشه آنلاین

نوع: dessert

کلمات کلیدی: طرز تهیه قاربیه مارمالادی

زمان آماده سازی: PT10M

زمان پخت و پز: PT40M

زمان کل: PT50M

اجزاء دستورالعمل:

راهنمای دستورالعمل: پیش از هر چیز و حدود نیم ساعت قبل از پخت قرابیه مارمالادی بهتر است مواد را از یخچال خارج کرده و در دمای محیط قرار دهید. با این کار، مواد بهتر ترکیب می‌ شوند. در نتیجه، کیفیت نهایی خمیر شیرینی بالاتر خواهد بود. در اولین مرحله از تهیه قرابیه مارمالادی کره را در ظرفی مناسب ذوب کرده، سپس تخم مرغ و شکر را به آن اضافه کنید. با استفاده از همزن برقی مواد را حسابی هم بزنید تا محصولی یکدست حاصل شود. در نوبت بعد، روغن مایع را اضافه کرده و مجدد مواد را هم بزنید. به همین روال ابتدا نشاسته ذرت و سپس بکینگ پودر، وانیل و نهایتاً سرکه را به نوبت اضافه کرده و هم زدن را فراموش نکنید. در مرحله دوم باید آرد را اضافه کنید. تکنیک اضافه کردن آرد به این صورت است که ابتدا آن را دو یا سه مرتبه الک می‌ کنیم. به این ترتیب، بافت آن سبک و یکدست می‌ شود و با این کار از گلوله شدن آرد بعد از ترکیب شدن با مواد جلوگیری می شود. آنگاه، آرد را کم کم و طی چند مرحله به مخلوط اضافه کرده و بعد از هر بار اضافه کردن مواد را هم می‌ زنیم و ورز می دهیم. ورز دادن خمیر باید کافی و با مهارت بالا صورت پذیرد. در این مرحله ابتدا فر را روشن کرده و در دمای ۱۸۰ درجه تنظیم کنید. سپس خمیر را با ماسوره کاترپیلار در داخل قیف مخصوص شیرینی پزی ریخته و در شکل‌ های دلخواه روی سینی فر که از قبل چرب کرده‌ اید، حالت داده و طراحی کنید. در این مرحله می‌ توانید از مغز فندق و پسته برای تزیین شیرینی‌ ها استفاده نمایید. وقتی تمام خمیر را به این ترتیب حالت دادید، سینی را به مدت ۱۵ دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید تا شیرینی‌ ها پخته شده و رنگ طلایی به خود بگیرند.

امتیازدهی ویرایشگر:
4.8
مدیر سایت
ارسال دیدگاه