طرز تهیه رولت خامه ای!!!

مواد مورد نیاز:

آرد 90گرم

شکر90گرم

تخم مرغ3عدد

عسل 1قاشق سوپ خوری

آب جوش3قاشق سوپ خوری

وانیل کمی

خامه قنادی 150گرم

دستور:

ابتدا فر را با دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود، سپس یک قالب مناسب با قطر ۲۵ در ۳۵ سانتی متر را با کاغذ روغنی به طور کامل پوشش می دهیم. زرده و سفیده تخم مرغ را جدا می کنیم، سپس سفیده های تخم مرغ را درون یک کاسه تمیز و خشک می ریزیم و با دور تند همزن به اندازه ای مخلوط می کنیم که فرم بگیرند و در صورت بر گرداندن کاسه، سفیده بیرون نریزد. سفیده تخم مرغ را درون یخچال قرار می دهیم. در ادامه زرده تخم مرغ را با شکر داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه آب جوش را به کاسه اضافه و مخلوط می کنیم

عسل و وانیل را اضافه می کنیم و با دیگر مواد ترکیب می کنیم تا بافت مواد کشدار شود. در ادامه سفیده تخم مرغ را طی چند مرحله به کاسه حاوی زرده اضافه کرده و با لیسک مخلوط می کنیم تا پف سفیده نخوابد.

آرد را روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا مایه رولت کاملا یکدست شود. حالا مایه رولت را درون قالب می ریزیم و با لیسک آنرا به صورت یکدست در سطح قالب پخش می کنیم. قالب را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه درون فر که حالا به خوبی گرم شده است قرار می دهیم تا نان رولت بپزد. پس از اینکه نان رولت طلایی شد، آنرا از فر خارج می کنیم. در ادامه روی نان رولت را با دستمال می پوشانیم تا کاملا نرم شود.

وقتی نان رولت خنک شد، آنرا بر می گردانیم و کاغذ روغنی را به آرامی جدا می کنیم، در ادامه با کمک یک پارچه تمیز نان رولت را از قسمت رویی رول می کنیم و چند دقیقه کنار می گذاریم تا به خوبی حالت بگیرد.

پس از حالت گرفتن ، آنرا باز می کنیم، سپس خامه فرم گرفته را با لیسک به صورت یکدست روی آن پخش می کنیم. در ادامه نان رولت را مجددا رول می کنیم و در یخچال قرار می دهیم تا به خوب خنک شده و خودش را بگیرد.

وققتی رولت کاملا خنک شد و خودش را گرفت، آنرا از یخچال خارج می کنیم، سپس با چاقوی اره ای رولت را به اندازه های دلخواه برش می زنیم. برای تزیین رولت می توانیم از میوه های فصل یا پودر پسته استفاده کنیم.

نوش جان

مدیر سایت