کوکی ردولوت

کوکی ردولوت

مواد اولیه:

آرد سفید : 1 و 3/4 پیمانه

پودر کاکائو : 1/4 پیمانه

بیکینگ پودر : 1.5 قاشق چایخوری

نمک : 1/4 قاشق چایخوری

کره : 110 گرم

شکر : 1 پیمانه

تخم مرغ : 2 عدد بزرگ

عصاره وانیل : 1.5 قاشق چایخوری

رنگ قرمز خوراکی : 1.5 قاشق چایخوری

پودر قند : 3/4 پیمانه

زمان آماده سازی: 20 دقیقه             زمان استراحت: 2 تا 4ساعت           زمان پخت: 10 دقیقه           مناسب برای 6نفر 

طرز تهیه:

مواد اولیه را آماده کنید ، بجای عصاره وانیل  می تونید از پودر وانیل استفاده کنید.

درون یک کاسه ، 1 و 4/3 پیمانه آرد سفید ، 4/1 پیمانه پودر کاکائو ، 1.5 قاشق چایخوری بیکینگ پودر و 4/1 قاشق چایخوری نمک را با هم مخلوط کنید. 110 گرم کره و 1 پیمانه شکر را با همزن برقی ، هم بزنید تا یک کرم سبک و پفکی داشته باشید.

زمانی که کره و شکر کاملا مخلوط شدن 2 عدد تخم مرغ درشت ، 1.5 قاشق چایخوری عصاره وانیل و 1.5 قاشق چایخوری رنگ قرمز خوراکی را درون کاسه بریزید و مجدد هم بزنید تا مواد یکدست بشه.

مخلوط آرد و مواد خشک را کم کم اضافه کنید و با سرعت کم مواد را هم بزنید تا خمیر یکدستی داشته باشیم. روی ظرف را با سلفون بپوشانید و خمیر را برای 2 تا 4 ساعت درون یخچال بذارید تا خمیر کاملا سرد بشه. پودر قند یا شکر را الک کنید حتی اگه از پودر آماده هم استفاده میکنید الک کنید تا کاملا پودر یکدستی باشه.

خمیر را از یخچال خارج کنید و توپ هایی به قطر 2.5 تا 3 سانتیمتری درست کنید و هر توپ خمیر را برای دوبار درون کاسه پودر قند بغلتانید تا تمام سطح کاملا پوشیده بشه و توپ های خمیر را به فاصله 5 سانتیمتری از هم بچینید تا زمان پخت به هم نچسبند. اگر فر شما کوچک هست و همه ی خمیر در سینی فر شما جا نمیشه باقی خمیر را در یخچال بذارید تا در مرحله بعدی بپزید. سینی کوکی را برای 10 تا 12 دقیقه درون فر با دمای 180 درجه سانتیگراد بذارید تا کوکی ها بپزند ، بعد از پخت توپ های خمیر پهن میشن برای همین فاصله اولیه توپ های خمیر از هم خیلی مهم هستند.

صبر کنید تا کوکی ها برای حداقل 5 دقیقه درون سینی بماند تا خنک بشه بعد کوکی هارو روی یک صفحه توری بذارید تا از کف فاصله داشته باشه این کار باعث میشه تا کوکی ها خمیر نشه.نوش جان

مدیر سایت